Strona główna
Spotkanie z Panem policjantem
23 czerwca nasze przedszkole i szkołę odwiedził Pan dzielnicowy, który przeprowadził z dziećmi i uczniami pogadankę na temat bezpiecznego spędzania wakacji. Dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, zachowania nad wodą oraz kontaktów z nieznajomymi. Przedszkolaki poznały również numer alarmowy 112 i dowiedziały się, jak należy postępować w sytuacjach zagrożenia. Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające.
Warsztaty w Sądzie Rejonowym
Uczniowie klasy siódmej naszej szkoły uczestniczyli w ubiegłym miesiącu w warsztatach, które odbyły się w Sądzie Rejonowym w Nowym Targu. Była to już druga edycja ogólnopolskiej Nocy Otwartych Sądów . W godzinach od 8:30 do 21:00 mieszkańcy mogli wziąć udział w licznych wykładach, warsztatach, inscenizacjach rozpraw karnych oraz zwiedzać budynek sądu. Nasi uczniowie mieli szansę wziąć udział w inscenizacji rozprawy sądowej, a także praktycznych warsztatach z zabezpieczania śladów i technik kryminalistycznych.. Uczniowie zostali oprowadzeni po budynkach sądu, przyjrzeli się wnętrzom sal sądowych, Sali przesłuchań, a także stosownym procedurom. Taki warsztaty zapewne mogą być bardzo dobrą inspiracji do wyboru ścieżki kariery dla młodych ludzi.
Wyjazd uczniów klas I–III
Dnia 18 czerwca uczniowie klas I–III wzięli udział w wycieczce do kina oraz sali zabaw Xtreme Kids. Celem wyjazdu było połączenie edukacji i rozrywki, a także integracja uczniów poprzez wspólne spędzenie czasu.
Dodatkową atrakcją była podróż pociągiem. Dla wielu dzieci była to okazja do doskonalenia zasad bezpiecznego korzystania z transportu publicznego, poznania pracy maszynisty i konduktora oraz wspólnego podziwiania mijanych krajobrazów. Sama podróż dostarczyła uczestnikom wielu pozytywnych wrażeń i wzbudziła dużo radości.
Konkursowe zmagania
14 kwietnia 2026 r. dwie uczennice z klasy ósmej reprezentowały naszą szkołę na Gminnym Konkursie Języka Polskiego Znam utwory literackie. Został on zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Świętej Jadwigi Królowej w Rabie Wyżnej. Uczestnicy konkursu razem z bohaterami lektur wyruszyli na wędrówkę po niezwykłych ścieżkach, zaglądali do różnych zakamarków wiedzy, odkrywali świat książek.
Kartki z kalendarza... Wspaniały świat książek
31 X 2025 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Świętego Jana Bosko w Skawie odbył się Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice. Obie dziewczynki wróciły do Sieniawy z dyplomami i pięknymi nagrodami.
Grupa wiekowa klasy IV – VI
Magdalena Adamczyk kl. VI – II miejsce
Kartki z kalendarza… Spotkanie poetyckie
24 IV 2025 r.\
IX Konkurs Recytatorski Twórczości Jerzego Tawłowicza w Rabie Wyżnej
W słoneczne, wiosenne przedpołudnie trzej uczniowie naszej szkoły razem ze swoją polonistką– mgr Jolantą Antolak – wzięli udział w spotkaniu poetyckim ,,Za cienką szybą wiersza’’. Organizatorem konkursubyła Gminna Biblioteka Publiczna w Rabie Wyżnej. W tym dniu zostaliśmy zaproszeni do niezwykłej Krainy poezji pana Tawłowicza.
Logowanie
Godziny dzwonków
Czwartek 25.06.2026Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych