Strona główna
Stypendia wójta
24 czerwca 2026 roku w sali widowiskowej Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Rabie Wyżnej odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Wójta Gminy Raba Wyżna. Wyróżnienia przyznano za bardzo dobre wyniki w nauce, osiągnięcia naukowe oraz sukcesy sportowe uzyskane przez uczniów w roku szkolnym 2025/2026. Stypendia otrzymało 76 uczniów szkół podstawowych, w tym aż 18 z naszej szkoły. Nagrody wręczyli Wójt Gminy Raba Wyżna Tomasz Rajca, Przewodniczący Rady Gminy Raba Wyżna Grzegorz Żądło oraz Zastępca Wójta Mieczysław Kurek.
Zakończenie roku szkolnego 2025/2026
W dniu dzisiejszym odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego połączona z pożegnaniem uczniów klasy VIII. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz dziadkowie.
Uroczystość rozpoczęła się od odśpiewania hymnu i przekazania sztandaru szkoły przez uczniów klasy VIII młodszym kolegom. Następnie Pani dyrektor podsumowała mijający rok szkolny oraz pogratulowała uczniom osiągniętych sukcesów. Kolejnym punktem było wręczenie uczniom świadectw z wyróżnieniem, nagrody za wysokie wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe oraz działalność na rzecz szkoły.
Spotkanie z Panem policjantem
23 czerwca nasze przedszkole i szkołę odwiedził Pan dzielnicowy, który przeprowadził z dziećmi i uczniami pogadankę na temat bezpiecznego spędzania wakacji. Dzieci przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, zachowania nad wodą oraz kontaktów z nieznajomymi. Przedszkolaki poznały również numer alarmowy 112 i dowiedziały się, jak należy postępować w sytuacjach zagrożenia. Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające.
Warsztaty w Sądzie Rejonowym
Uczniowie klasy siódmej naszej szkoły uczestniczyli w ubiegłym miesiącu w warsztatach, które odbyły się w Sądzie Rejonowym w Nowym Targu. Była to już druga edycja ogólnopolskiej Nocy Otwartych Sądów . W godzinach od 8:30 do 21:00 mieszkańcy mogli wziąć udział w licznych wykładach, warsztatach, inscenizacjach rozpraw karnych oraz zwiedzać budynek sądu. Nasi uczniowie mieli szansę wziąć udział w inscenizacji rozprawy sądowej, a także praktycznych warsztatach z zabezpieczania śladów i technik kryminalistycznych.. Uczniowie zostali oprowadzeni po budynkach sądu, przyjrzeli się wnętrzom sal sądowych, Sali przesłuchań, a także stosownym procedurom. Taki warsztaty zapewne mogą być bardzo dobrą inspiracji do wyboru ścieżki kariery dla młodych ludzi.
Wyjazd uczniów klas I–III
Dnia 18 czerwca uczniowie klas I–III wzięli udział w wycieczce do kina oraz sali zabaw Xtreme Kids. Celem wyjazdu było połączenie edukacji i rozrywki, a także integracja uczniów poprzez wspólne spędzenie czasu.
Dodatkową atrakcją była podróż pociągiem. Dla wielu dzieci była to okazja do doskonalenia zasad bezpiecznego korzystania z transportu publicznego, poznania pracy maszynisty i konduktora oraz wspólnego podziwiania mijanych krajobrazów. Sama podróż dostarczyła uczestnikom wielu pozytywnych wrażeń i wzbudziła dużo radości.
Konkursowe zmagania
14 kwietnia 2026 r. dwie uczennice z klasy ósmej reprezentowały naszą szkołę na Gminnym Konkursie Języka Polskiego Znam utwory literackie. Został on zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Świętej Jadwigi Królowej w Rabie Wyżnej. Uczestnicy konkursu razem z bohaterami lektur wyruszyli na wędrówkę po niezwykłych ścieżkach, zaglądali do różnych zakamarków wiedzy, odkrywali świat książek.
Logowanie
Godziny dzwonków
Niedziela 28.06.2026Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych