Zapraszamy do obejrzenia filmiku z podsumowania kreatywnego Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole.
https://youtube.com/watch?v=cF7NVNe587U&feature=share
@Humine - Małopolskie Labaoratorium Edukacji Cyfrowej
Zapraszamy do obejrzenia filmiku z podsumowania kreatywnego Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole.
https://youtube.com/watch?v=cF7NVNe587U&feature=share
@Humine - Małopolskie Labaoratorium Edukacji Cyfrowej
Organizator wydarzenia: Przemysław Świerk
Kolejny raz w naszej szkole organizowany jest tydzień programowania, w którym to:
klasy 1-3 będą pracować z robotami Photon EDU.
klasy 4-6 będą bydować i programować roboty z klocków LEGO SPIKE Essential i SPIKE Prime
a klasy 7-8 zbudują i zaprogramują SkriBota.
Jakie niebezpieczeństwa czyhają na nas w sieci? Czym się kierować w tworzeniu bezpiecznych haseł? Czy każdy może mieć konto na Facebooku? Na te i inne pytania udzielali odpowiedzi naszym uczniom i rodzicom przedstawiciele #Stowarzyszenia Miasta w Internecie, którzy przez cały dzień prowadzili warsztaty edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa w sieci.
Spotkania z uczniami i rodzicami odbyły się w ramach realizacji przez naszą szkołę projektu #Humine - Małopolskie Laboratorium Edukacji Cyfrowej.
Dziękujemy Wam #Artur Krawczyk, #Marcin Mechla, #Grzegorz Foltak za otwartość, życzliwość i chęć podzielenie się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem.
@Humine - Małopolskie Labaoratorium Edukacji Cyfrowej
red. mgr Natalia Matuszek
fot. mgr Natalia Matuszek
Zapraszamy do obejrzenia "poklatkowego" filmiku relacji z realizacji projektu kreatywnie z okazji DEN.
https://youtube.com/watch?v=8C0ZnYgBxTo&feature=share
#Humine
@Humine - Małopolskie Labaoratorium Edukacji Cyfrowej
fot. mgr Natalia Matuszek
Każdy pretekst jest dobry, żeby móc wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Z okazji zbliżającego się Dnia Nauczyciela uczniowie klasy 8 przeprowadzili wywiady z nauczycielami i pracownikami szkoły. Sporządzone przez siebie notatki wykorzystali to przygotowania krótkich tekstów w języku angielskim i niemieckim. Dotyczyły one przede wszystkim rodziny, dzieciństwa i zainteresowań. Wyniki pracy można obejrzeć i przeczytać na gazetce szkolnej.
red. mgr Natalia Matuszek
#Humine
@Humine - Małopolskie Labaoratorium Edukacji Cyfrowej
fot. mgr Natalia Matuszek
W ostatnim czasie naszą szkołę opanowało kwiatowe szaleństwo, a to za sprawą zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej i pani Krysi Budziak, która stworzenie czegoś z niczego ma we krwi.
Ruszyła machina kwiatowa, wszyscy uczniowie naszej szkoły zostali włączeni w wykonanie kwiatów z materiału prorecyklingowego, ty razem były to wytłaczanki z jajek. Kwiatki trzy-, cztero-, pięcio-, sześcio- i ośmiopłatkowe, jakie kto miał ochotę i wyobraźnie stworzenia. Kwiaty te zostały wykorzystane do dekoracji oraz na podarunki dla nauczycieli i pracownikow szkoły. Uczniowie klasy VII na lekcji plastyki robili zdjęcia, z których na lekcji informatyki powstał filmik poklatkowy, a na matematyce obliczali pola, obwody powstałych figur geomatrycznych oraz oszacowali ilość pozostałych materiałów.
Był to wspaniały czas twórczej ekspresji, zabawy, nauki i nowych doświadczeń :)
red. mgr Krystyna Komperda
#Humine
@Humine - Małopolskie Labaoratorium Edukacji Cyfrowej
fot. mgr Krystyna Kompperda, mgr Natalia Mauszek
07 października klasa III uczciła Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym dniu uczniowie sprawdzali swoje umiejętności matematyczne za pomocą stacji zadaniowych, w których należało wskazać prawidłową odpowiedź, celem przejścia do kolejnego pytania. Najważniejszą częścią tego dnia był udział w klasowym konkursie. Wyłoniliśmy mistrza i wicemistrzów tabliczki mnożenia.
Gratulacje dla naszych zwycięzców Wiktorii, Krystiana i Jakuba!!!
red. mgr Natalia Sproch
fot. mgr Natalia Sproch
30 września chłopcy obchodzili swój wyjątkowy dzień - Dzień Chłopaka. Każda okazja do sprawiania sobie wzajemnej przyjemności jest dobra, dlatego dziewczęta przygotowały drobne upominki dla chłopców. Wszystkim chłopcom z okazji ich święta dziewczęta złożyły najserdeczniejsze życzenia. Dzień Chłopaka był również świetną okazją do zorganizowania fotobudki, która sprawiła, że ten dzień dla wszystkich był wyjątkowy i radosny. Nie zabrakło także ciekawych zabaw i konkursów. W tym roku Chłopcy mieli do wykonania wiele śmiesznych zadań m.in.: rozwiązywanie zagadek, dmuchanie balona na czas, przenoszenie za pomocą słomki elementów z jednej kartki na drugą, gra w kalambury, pompki, odgadywanie marki samochodów, liczenie na czas patyczków. Zobaczcie co z tego wyszło
red. mgr Laura Łuka, mgr Natalia Sproch
fot. mgr Laura Łuka, mgr Natalia Sproch
30 września 2022 roku odbył się zlot szkół im. Władysława Orkana na Orkanówce.
Nasza szkołę reprezentowali uczniwie klasy V i VI. Występowali na scenie, odgrywając
różne role.
Dzięki zaangażowaniu uczniów i nauczycieli nasza szkoła zajęła w konkursie I miejsce.
Bardzo dziękujemy za przygotowanie przedstawienia pani Jolancie Antolak i opiekę
pani Krystynie Budziak.
A uczniom gratulujemy!
red. Aleksandra Bachula, Maria Dziechciowska, Kacper Szewczyk (uczniowie klasy VIII)
fot. Aleksandra Bachula, Maria Dziechciowska
Czytanie, to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła
/W. Szymborska/
Dzisiaj, w Ogólnopolskim Dniu Głośnego Czytania, społeczność naszej szkoły i przedszkola głośno i dumnie prezentowała swoje kompetencje czytelnicze, jak również umiejętność słuchania i rozumienia słowa mówionego. Czytali młodsi i starsi; na piętrze i na parterze; wśród bibliotecznych regałów i na dywanie. Cel przyświecał nam jeden- rozpowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, a co za tym idzie – propagowanie twórczego spędzania wolnego czasu, umiejętności odbioru żywego słowa oraz doceniania wartości książki, nie tylko od święta. Mamy nadzieję, że chęć obcowania z książkami pozostanie z Wami na dłużej; że będziecie chcieli je czytać sobie i innym, a to, co wypowiedziane i zasłyszane, stanie się inspiracją, a może i drogowskazem do odkrycia własnego Ja… Pięknych i nieuczesanych myśli, kulturalnego zawzięcia i szlachetnego dotyku… słów wypowiedzianych, przeczytanych i niezapomnianych.
red. mgr Natalia Sproch, mgr Laura Łuka
fot. mgr Laura Łuka, mgr Krystyna Komperda, mgr Natalia Sproch, mgr Jolanta Wójciak
28 wrzesnia 2022 roku uczniowie klas 1-3 wyjechali do MOKU w Nowym Targu na przedstawienie teatralne pt. „Dorotka po drugiej stronie tęczy”. Było to edukacyjne przedstawienie będące adaptacją klasyki światowej literatury ,,Czarnoksiężnika z Krainy Oz”. Widzowie z zainteresowaniem śledzili losy Dorotki i jej przyjaciół: Stracha na Wróble, Blaszanego Drwala i Tchórzliwego Lwa w drodze do Szmaragdowego Grodu. Interaktywny spektakl bardzo przypadł do gustu młodym widzom. Podobała się nie tylko fabuła, w którą wpleciono profilaktyczne treści ekologiczne (przesłanie o konieczności dbania o środowisko), ale także stroje, oprawa wizualna i piosenki oraz zaskakujące efekty świetlne. Podane w przystępny, stosowny do wieku odbiorców treści zawierały prawdy stare jak świat, ale jak się okazuje wciąż aktualne: dobro zawsze zwycięża, wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej, warto wierzyć we własne siły, przyjaźń pokona największe przeciwności losu. Wszyscy byli bardzo podekscytowani, a gra aktorów na długo zostanie w pamięci małych widzów.
red. mgr Laura Łuka
fot. mgr Laura Łuka
Międzynarodowy Dzień Kropki jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. W naszej szkole najmłodsi uczniowie od samego rana cieszyli się tym dniem! Ubrania dzieciaków wypełnione były kolorowymi kropkami. Odbyła się pogadanka na temat książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds (opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie). Następnie uczniowie wcielili się w rolę artystów i tworzyli swoją własną galerię sztuk z kropek, ozdabiali kropki na swój własny sposób, rysowali swoja kropkowa rodzinę a pod koniec zajęć wykonali pracę plastyczną. Wszystkie dzieci otrzymały odznaki. Uczniowie mogli również zrobić sobie zdjęcie na pamiątkę tego dnia. To był wspaniały i niezapomniany dzień. Oto krótka fotorelacja.
red. mgr Laura Łuka
fot. mgr Laura Łuka, mgr Krystyna Komperda, mgr Natalia Sproch, mgr Jolanta Wójciak
Klasa ósma tajniki robotyki i programowania będzie poznawać przy pomocy SkriBota, który nie tylko służy do programowania, gdyż edukacja zaczyna się już na etapie budowania go od zera. Dzięki technologii Skriware uczniowie poznają podstawy mechaniki i elektroniki. Rozwijają pomysłowość i umiejętność radzenia sobie w różnych sytuacjach.
red. mgr Przemysław Świerk
fot. mgr Przemysław Świerk
TAK!. Ponieważ w ten sposób, można zachęcić uczniów do badania zagadnień związanych z przedmiotami STEAM, równocześnie rozwijając ich zdolności językowe i matematyczne oraz wspierając ich rozwój społeczno-emocjonalny.
red. mgr Przemysław Świerk
fot. mgr Przemysław Świerk
Interdyscyplinarna nauka programowania w klasie szóstej.
Nauka programowania niewykluczone, że w najbliższych latach będzie przydatną i cenną umiejętnością, która przyda się naszym dzieciom w przyszłości. W dzisiejszym świecie nowych technologii tak samo ważna, jak nauka czytania. Chodź zdajemy sobie sprawę z tego, że nie każde dziecko zostanie w przyszłości programistą, to znajomość technologii pomoże mu w dorosłym życiu.
Na wrześniowych zajęciach wraz z uczniami będziemy programować roboty photon, we wcześniej poznanym przez uczniów języku Scratch. Dzięki robotom zajęcia będą o wiele ciekawsze, przez co wzrasta szansa na zwiększenie zaangażowania w nauce.
red. mgr Przemysław Świerk
fot. mgr Przemysław Świerk
Uczniowie ósmej klasy we wrześniu rozpoczęli swoją przygodę z edukacyjną symulacją biznesową Revas. Na zajęciach wcielą się w rolę właścicieli biura turystycznego. Wszystkim życzymy udanej zabawy i jak największych sukcesów w prowadzeniu własnej firmy. 😁
red. mgr Dorota Dziechciowska
@Humine - Małopolskie Labaoratorium Edukacji Cyfrowej
fot. mgr Dorota Dziechciowska
fot. mgr Ewelina Adamczyk
Powered by aSc EduPage