Aktualności

          • Wyjazd uczniów klas I–III

          • Dnia 18 czerwca uczniowie klas I–III wzięli udział w wycieczce do kina oraz sali zabaw Xtreme Kids. Celem wyjazdu było połączenie edukacji i rozrywki, a także integracja uczniów poprzez wspólne spędzenie czasu.

            Dodatkową atrakcją była podróż pociągiem. Dla wielu dzieci była to okazja do doskonalenia zasad bezpiecznego korzystania z transportu publicznego, poznania pracy maszynisty i konduktora oraz wspólnego podziwiania mijanych krajobrazów. Sama podróż dostarczyła uczestnikom wielu pozytywnych wrażeń i wzbudziła dużo radości.

            Pierwszym punktem programu była wizyta w kinie, gdzie dzieci obejrzały ciekawy i pełen emocji film "Toys story 5". Seans dostarczył wielu wrażeń, a uczniowie z zainteresowaniem śledzili losy bohaterów, rozwijając przy tym swoją wyobraźnię i wrażliwość.

            Po kinowych emocjach uczestnicy udali się do sali zabaw Xtreme Kids, gdzie mogli aktywnie spędzić czas, korzystając z licznych atrakcji. Zabawa sprzyjała rozwijaniu sprawności fizycznej, współpracy oraz integracji między uczniami.

            Na zakończenie nie mogło zabraknąć pysznych lodów :)

            To był dzień pełen atrakcji, dobrej zabawy i nowych doświadczeń, który na długo pozostanie w pamięci naszych najmłodszych uczniów.

            red. mgr Krystyna Komperda

            fot. mgr Laura Łuka, mgr Krystyna Komperda

          • Konkursowe zmagania

          •         14 kwietnia 2026 r. dwie uczennice z klasy ósmej reprezentowały naszą szkołę na Gminnym Konkursie Języka Polskiego Znam utwory literackie. Został on zorganizowany przez Szkołę Podstawową im. Świętej Jadwigi Królowej w Rabie Wyżnej. Uczestnicy konkursu razem z bohaterami lektur wyruszyli na wędrówkę po niezwykłych ścieżkach, zaglądali do różnych zakamarków wiedzy, odkrywali świat książek.

                     

                      Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VIII – Natalia Broniarek oraz Roksana Pałasz. Dziewczynki wykazały się dużą wiedzą oraz znajomością lektur szkolnych.

             

            Zachęcam wszystkich do czytania. Dzięki książkom odkryjecie nieznany i niezwykły świat – Wasza polonistka.

             

            Relacjonowała

            mgr Jolanta Antolak

             

             

             

             

             

             

          • Kartki z kalendarza... Wspaniały świat książek

          • 31 X 2025 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Świętego Jana Bosko w Skawie odbył się Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice. Obie dziewczynki wróciły do Sieniawy z dyplomami i pięknymi nagrodami.

             

            Grupa wiekowa klasy IV – VI

            Magdalena Adamczyk kl. VI – II miejsce

             

            Grupa wiekowa klasy VII – VIII

            Aleksandra Adamczyk kl. VII – III miejsce

                     

                      W szkolnej bibliotece uczestnicy konkursu zasiadali w fotelu i czytali fragment wylosowanej książki. Razem z nimi odwiedzaliśmy niezwykłe krainy z książkowych stronic.Razem z Aleksandrą udaliśmy się do Akademii Weltona i uczyliśmy się, jak ,,chwytać dzień’’. Magdalena spotkała wspaniałego Augusta, z którym odkrywała dobro i piękno.

                      Czas oczekiwania na werdykt jurorów umiliły wszystkim uczestnikom konkursu pogawędki przy herbatce i pysznym ciastku.

            Cieszymy się z sukcesów naszych uczennic i gratulujemy siostrom Adamczyk.

             

            Uczennice zostały przygotowane przez swoje polonistki – mgr Dorotę Dziechciowską oraz mgr Jolantę Antolak.

             

              Relacjonowała

            mgr Jolanta Antolak

            fot. mgr Jolanta Antolak

          • Kartki z kalendarza… Spotkanie poetyckie

          • 24 IV 2025 r.\

            IX Konkurs Recytatorski Twórczości Jerzego Tawłowicza w Rabie Wyżnej        

            W słoneczne, wiosenne przedpołudnie trzej uczniowie naszej szkoły razem ze swoją polonistką– mgr Jolantą Antolak – wzięli udział w spotkaniu poetyckim ,,Za cienką szybą wiersza’’. Organizatorem konkursubyła Gminna Biblioteka Publiczna w Rabie Wyżnej. W tym dniu zostaliśmy zaproszeni do niezwykłej Krainy poezji pana Tawłowicza.

             

            Uczniowie klas V – VI

             

            Karol Cienkosz kl. VI – I miejce

            Jakub Łajka kl. VI – wyróżnienie

             

            Uczniowie klas VII – VIII

             

            Andrzej Wojtasiak kl. VII – IIImiejce

             

                      Gratuluję chłopakom i życzę radości z podziwiania obrazów namalowanych słowem. 

             

            red. mgr Jolanta Antolak

            fot. mgr Jolanta Antolak

          • Kartki z kalendarza…Spotkanie z Białym Pielgrzymem…

          • 25 X 2025 r. w Szkole Podstawowej w Sieniawie odbył się XIII Konkurs Poetycki ,,Ojca Świętego imię nigdy nie zaginie’’. Organizatorem tego wydarzenia było Stowarzyszenie ,,Sieniawianie’’, ZSP w Sieniawie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Rabie Wyżnej. W tym roku wzięło udział w konkursie ponad pięćdziesięciu uczestników. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas I – III oraz VI – VIII. Najmłodsi na wędrówkę z Ojcem Świętym wyruszyli ze swoimi wychowawczyniami – p. mgr Zdzisławą Czyszczoń oraz p. mgr Laurą Łuką. Starsi uczniowie wraz z paniami –mgr Jolantą Antolak i mgr Dorotą Dziechciowską– spotkali sięz Pielgrzymem Świata.

                      Po ścieżkach, którymi wędrował Jan Paweł II, poprowadziły nas konferansjerki – Klaudia Górka oraz Emilia Hadowska– uczennice kl. VIII, przygotowane przez swoją polonistkę.

             

            Kategoria literacka

            kl. I – III

            II miejsce – Paulina Janik kl. III

            Wyróżnienie – Antonina Szeliga kl. II

             

            Udział

            Amelia Myłek – kl. II

            Ilona Bochnak – kl. III

            Liliana Kasprzycka – kl. III

             

             

            Kategoria literacka

            kl. IV – VI

            II miejsce – Karol Cienkosz kl. VI

            Udział

            Anna Dziechciowska– kl. V

            Hubert Dziechciowski – kl. V

            Michał Palider – kl. V

            Jakub Łajka kl. VI

             

            kl. VII – VIII

            I miejsce – Paweł Janik kl. VII

            II miejsce – Zofia Tokarska kl. VII

            Wyróżnienie – Miłosz Chorąży kl. VII

             

            Kategoria gwarowa

            kl. IV – VIII

            I miejsce – Andrzej Wojtasiak kl. VIII

             

            Zmagania konkursowe uczniów oceniało jury:

            Przewodnicząca: mgr Danuta Antolak

            Członkowie: mgr Krystyna Budziak, mgr ks. Andrzej Jeleń, mgr Anna Nowak

             

                      Wszystkim uczestnikom dziękujemy za artystyczne wrażenia, które dostarczyli słuchaczom. Zwycięzcom bardzo gratulujemy i cieszymy się razem z nimi.

             

            Relacjonowała

            mgr Jolanta Antolak

             

             

            fot. mgr Jolanta Antolak

          • Nasi uczniowie w turnieju szachowym

          • Trzech uczniów naszej szkoły – Wiktor Szewczyk, Kuba Łajka oraz Kuba Broniarek – reprezentowało naszą placówkę podczas turnieju szachowego zorganizowanego przez Bank Spółdzielczy w Rabie Wyżnej.

            W zawodach wzięło udział 36 uczestników z gmin Raba Wyżna i Spytkowice, którzy rywalizowali w sportowej atmosferze przy szachownicach. Nasi reprezentanci wykazali się zaangażowaniem, umiejętnością logicznego myślenia oraz duchem fair play.

            Gratulujemy chłopcom udziału w turnieju i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu szachowych pasji!

            red. mgr Natalia Matuszek

            fot. mgr Natalia Matuszek

          • Wodny świat

          • Dotarliśmy do Królestwa Wody - Suntago- może tu będzie nasza ojczyzna? - 1

            Chociaż pięknie i kolorowo to jednak zbyt mokro i za głęboko. 

            Decyzja może być tylko jedna i bezdyskusyjna WRACAMY.

             Pokornie prosimy przyjmijcie z powrotem swe córki i swych synów marnotrawnych, więcej was nie opuścimy!, (... chyba że ...?)

            red. mgr Daniel Siwor

            fot. mgr Daniel Siwor

          • Dzień 5 zajęć na SASI

          • 1.Po zaliczeniu  strasznie trudnej sesji egzaminacyjnej (1),

            2. Podpisaliśmy pakt pokojowy z Wikingami, którzy hojnie nas obdarował- 2

            3.Poszukiwanie miejsca docelowego naszej emigracji - 3

            4. Niestety  z wielkim żalem musimy zostawić naszą skromną siedzibę. -4

            5.Nasi sojusznicy też nas żegnają z wielkim żalem - 5 - 6

            red. mgr Daniel Siwor

            fot. mgr Daniel Siwor

          • Dzień czwarty c.d.

          • 7. Oddał stery kobiecie - okręt Pod Pantoflem nie dla nas- dezercja.1-3

            8. Nawt stary rybak jest w szoku! - 4

            9. Rezerwat przyrody - super miejsce na ukojenie zszarganych nerwów.5-7

            10. Nici z azylu, Wikingowie zaatakowali Kołobrzeg - wiejemy do schronu Suntago w Łodzi.- 8

            Trzymajcie kciuki aby się udało.!

            red. mgr Daniel Siwor

            fot. mgr Daniel Siwor

          • Czwarty dzień w SASI.

          • Dzisiaj dzień pełen intensywnej nauki, na pierwszy ogień eksponaty w Muzeum Oręża Polskiego.

            1. Za zbroją, czy za mundurem to My zawsze sznurem. - 1

            2.Czterej pancerni mieli wszystko, a My ani czołgu, ani chełmofonów, nawet pies zaginął! - 2

            3. Nie ma spadochronów, ale mamy dwa parasole i ponton - lecimy. -3

            4.Ten niebieski to woi Ufoludki na akcję. - 4

            5.Stopnie kariery wojskowej jednak nas nie interesują. - 5

            6.Czas na Marynarkę Wojenną - może tam nas przyjmą.- 6

            7. Jest lustroooo!, zaciągamy się na ten okręt. 7- 8

            red. mgr Daniel Siwor

            fot. mgr Daniel Siwor

          • IV Międzyszkolny Turniej Rummikub

          • Za nami IV Międzyszkolny Turniej Rummikub, organizowany dla szkół podstawowych Gminy Raba Wyżna. ​W miniony czwartek sala gimnastyczna zamieniła się w centrum logicznych potyczek. Do turniejowych stołów usiedli reprezentanci szkół podstawowych z terenu naszej gminy, gotowi do walki o miano mistrza w układaniu serii i grup. ​Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach – klasy IV-VI i klasy VII-VIII. Uczniowie musieli wykazać się nie tylko świetną znajomością zasad i spostrzegawczością, ale też stalowymi nerwami pod presją uciekającego czasu. Gratulujemy wszystkim wygranym. Szczególne podziękowania kierujemy do Koła Gospodyń Wiejskich w Sieniawie za pomoc w zorganizowaniu poczęstunku dla uczestników. Oto fotorelacja z tego wydarzenia.

            red. mgr Renata Chariasz

            fot. mgr Renata Chariasz

          • „Kolorowa matematyka z Korbo”

          • „Kolorowa matematyka z Korbo” – matematyka pełna radości i kreatywności! Uczniowie klasy II zakończyli udział w Ogólnopolskim Innowacyjnym Programie dla Szkół i Przedszkoli „Kolorowa matematyka z Korbo”. To była wyjątkowa przygoda, podczas której dzieci przekonały się, że matematyka może być ciekawa, kolorowa i pełna dobrej zabawy! Realizacja programu pozwoliła uczniom rozwijać logiczne myślenie, umiejętności matematyczne, współpracę oraz kreatywność. Każde zajęcia przynosiły nowe wyzwania, wiele pozytywnych emocji i satysfakcję z osiąganych sukcesów. Udział w programie był cennym doświadczeniem, które pokazało, że nauka przez zabawę może być inspirująca i skuteczna. Dzięki różnorodnym aktywnościom uczniowie z zaangażowaniem odkrywali świat matematyki, rozwijając swoje zainteresowania i umiejętności. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy kolejnych sukcesów oraz wielu równie ciekawych edukacyjnych wyzwań!

            red. mgr Laura Łuka

            fot. mgr Laura Łuka

          • Dzień trzeci c.d

          • 4. Akrobatyka sportowa -  wstrząśnie mózgiem nową formą odnowy biologicznej. 1-2

            5. Słuchaczka SASI kontra sztuczny bokser - k.o. w pierwszej rundzie. Brawo Iza . 3

            6. Spokojniejsi studenci wolą prawdziwą sztukę. 4-5

            Uśmiechy dla wszystkich naszych fanów.

            P.S. Nasz wniosek o azyl odrzucono, spróbujemy zostać nielegalnie, nocą kopiemy schron w tej okolicy - 6.

            red. mgr Daniel Siwor

            fot. mgr Daniel Siwor

          • Trzeci dzień kołobrzeskiej sesji wyjazdowej.

          • Witamy wszystkich , którzy współczują Nam naszej męki, dzięki temu damy radę.

            1.Nowe technologie w armaturze łazienkowej - myć się czy nie myć? oto jest pytanie. (niektórzy po tych zajęciach pobiegli do morza)! 1-4

            2.Medytacje przed zajęciami fizycznymi 5- 6

            3.Po dwóch godzinach teorii siatkówki dostaliśmy piłkę.

             Nasz pokaz umiejętności siatkarskich przyciągnął tłumy kibiców. 7-8

            red. mgr Daniel Siwor

            fot. mgr Daniel Siwor

          • Dzień Rodziny

          • W dniu dzisiejszym odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Rodziny – wyjątkowego święta, które przypomina nam, jak wielką wartością jest miłość, bliskość i wsparcie najbliższych osób. Na uroczystość licznie przybyli rodzice  oraz rodzeństwo naszych wychowanków.

            Dzieci z ogromnym zaangażowaniem przygotowały program artystyczny, pełen wzruszających wierszy, piosenek i tańca dedykowanych swoim bliskim. W słowach płynących prosto z dziecięcych serc wyrażały wdzięczność za codzienną troskę, cierpliwość i bezwarunkową miłość, jaką otrzymują od swoich rodzin. Wiele prezentowanych utworów wywołało u gości uśmiech, ale także łzy wzruszenia.

            Szczególnie poruszającym momentem było wręczenie własnoręcznie wykonanych upominków oraz złożenie serdecznych życzeń. Dzieci z dumą i radością obdarowywały swoich najbliższych, a rodzice nie kryli emocji, widząc zaangażowanie i miłość swoich pociech.

            Uroczystość przebiegała w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Był to czas pełen wzruszeń, radości i wspólnego świętowania, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Akademia po raz kolejny pokazała, że rodzina jest najważniejszym miejscem, gdzie rodzi się poczucie bezpieczeństwa, szczęścia i miłości❤️

            red. mgr Krystyna Komperda

            fot. mgr Natalia Matuszek

          • PRZEGLĄD TANECZNY

          • 9 czerwca dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Tanecznym, który odbył się w Skawie. Celem wydarzenia było rozwijanie zainteresowań tanecznych, integracja dzieci z terenu naszej gminy oraz prezentacja ich umiejętności artystycznych.

            Uczestnicy zaprezentowali różnorodne układy taneczne przygotowane pod kierunkiem nauczycieli. Występy charakteryzowały się pomysłowością, dużym zaangażowaniem oraz radością płynącą ze wspólnego tańca. Publiczność nagradzała młodych artystów gromkimi brawami.

            Nasze przedszkole reprezentowała grupa „Sówki”, która zaprezentowała taniec pt. „Czerwone jabłuszko”. Dzieci wystąpiły z wielkim entuzjazmem i godnie reprezentowały swoją placówkę.

            Po zakończeniu zmagań tanecznych na dzieci czekał słodki poczęstunek, który był miłym zwieńczeniem tego wyjątkowego wydarzenia. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Przegląd przebiegł w miłej i przyjaznej atmosferze, dostarczając dzieciom wielu pozytywnych emocji i niezapomnianych wrażeń.

            Dziękujemy dzieciom za wspaniałe reprezentowanie naszego przedszkola podczas konkursu tanecznego. Wasza energia, uśmiech i zaangażowanie były powodem do dumy. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy kolejnych sukcesów!

            red. mgr Angelika Sikora

            fot. mgr Bożena Januszek

          • Dzień drugi c.d.

          • Sesja popołudniowa:

            1.Wpływ ilości ludzi w morzu na poziom wody w plażowym basenie.

            2. Kulą - figura doskonała

            3. Znaczenie sportów ekstremalnych na odświeżenie umysłu w okresie wytężonej nauki - prawda czy fałsz?

            Pozdrawiamy rodziców i rodzinę - opanujcie tęsknotę za Nami, bo rozważamy prośbę o azyl.

            red. mgr Daniel Siwor

            fot. mgr Daniel Siwor

          • Z życia studenta SASI.

          • Słuchacze SASI witają- dzień drugi.

            Tematyka dnia - dopołudniowa.

            1.Wpływ kołobrzeskich gejzerów na ludzkie oczodoły - prelekcja miejscowych Marianów.(1-4)

            2.Dlaczego molo usypia tylko płeć męską?- 5

            3. Czy kobieta latarnik to latarka?- 6

            4.Wikingowie i ich dominacja na morzu na przykładzie rodu wikinga Jano. 7-8

            red. mgr Daniwl Siwor

            fot. mgr Daniel Siwor