Dnia 18 czerwca uczniowie klas I–III wzięli udział w wycieczce do kina oraz sali zabaw Xtreme Kids. Celem wyjazdu było połączenie edukacji i rozrywki, a także integracja uczniów poprzez wspólne spędzenie czasu.
Dodatkową atrakcją była podróż pociągiem. Dla wielu dzieci była to okazja do doskonalenia zasad bezpiecznego korzystania z transportu publicznego, poznania pracy maszynisty i konduktora oraz wspólnego podziwiania mijanych krajobrazów. Sama podróż dostarczyła uczestnikom wielu pozytywnych wrażeń i wzbudziła dużo radości.
Pierwszym punktem programu była wizyta w kinie, gdzie dzieci obejrzały ciekawy i pełen emocji film "Toys story 5". Seans dostarczył wielu wrażeń, a uczniowie z zainteresowaniem śledzili losy bohaterów, rozwijając przy tym swoją wyobraźnię i wrażliwość.
Po kinowych emocjach uczestnicy udali się do sali zabaw Xtreme Kids, gdzie mogli aktywnie spędzić czas, korzystając z licznych atrakcji. Zabawa sprzyjała rozwijaniu sprawności fizycznej, współpracy oraz integracji między uczniami.
Na zakończenie nie mogło zabraknąć pysznych lodów :)
To był dzień pełen atrakcji, dobrej zabawy i nowych doświadczeń, który na długo pozostanie w pamięci naszych najmłodszych uczniów.
red. mgr Krystyna Komperda
fot. mgr Laura Łuka, mgr Krystyna Komperda