25 X 2025 r. w Szkole Podstawowej w Sieniawie odbył się XIII Konkurs Poetycki ,,Ojca Świętego imię nigdy nie zaginie’’. Organizatorem tego wydarzenia było Stowarzyszenie ,,Sieniawianie’’, ZSP w Sieniawie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Rabie Wyżnej. W tym roku wzięło udział w konkursie ponad pięćdziesięciu uczestników. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klas I – III oraz VI – VIII. Najmłodsi na wędrówkę z Ojcem Świętym wyruszyli ze swoimi wychowawczyniami – p. mgr Zdzisławą Czyszczoń oraz p. mgr Laurą Łuką. Starsi uczniowie wraz z paniami –mgr Jolantą Antolak i mgr Dorotą Dziechciowską– spotkali sięz Pielgrzymem Świata.
Po ścieżkach, którymi wędrował Jan Paweł II, poprowadziły nas konferansjerki – Klaudia Górka oraz Emilia Hadowska– uczennice kl. VIII, przygotowane przez swoją polonistkę.
Kategoria literacka
kl. I – III
II miejsce – Paulina Janik kl. III
Wyróżnienie – Antonina Szeliga kl. II
Udział
Amelia Myłek – kl. II
Ilona Bochnak – kl. III
Liliana Kasprzycka – kl. III
Kategoria literacka
kl. IV – VI
II miejsce – Karol Cienkosz kl. VI
Udział
Anna Dziechciowska– kl. V
Hubert Dziechciowski – kl. V
Michał Palider – kl. V
Jakub Łajka kl. VI
kl. VII – VIII
I miejsce – Paweł Janik kl. VII
II miejsce – Zofia Tokarska kl. VII
Wyróżnienie – Miłosz Chorąży kl. VII
Kategoria gwarowa
kl. IV – VIII
I miejsce – Andrzej Wojtasiak kl. VIII
Zmagania konkursowe uczniów oceniało jury:
Przewodnicząca: mgr Danuta Antolak
Członkowie: mgr Krystyna Budziak, mgr ks. Andrzej Jeleń, mgr Anna Nowak
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za artystyczne wrażenia, które dostarczyli słuchaczom. Zwycięzcom bardzo gratulujemy i cieszymy się razem z nimi.
Relacjonowała
mgr Jolanta Antolak